Zakończyli zmagania w HMŚ młodzików
09.03.2022
Siemianowice Śląskie

W sobotę 5 marca drużyna lasakrzy U14 KS Cieszyn zakończyła zmagania w Halowych Mistrzostwach Śląska młodzików rozgrywając dwa ostatnie mecze w Siemianowicach Śląskich. Zaczęli od rewanżu z dziewczynami z KKS Kolejarz Gliwice, gdzie trzonem zespołu są brązowe medalistki Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Cieszyńskim zawodnikom w trakcie meczu udało się wyrównać wynik, a nawet przez pewien czas prowadzić jedną bramką, ale ostatecznie ich przeciwniczki dołożyły jeszcze dwa trafienia i zwyciężyły 5:3. Cieszy jednak fakt, że zespół zaprezentował się bardzo ładnie, walcząc i rozgrywając akcje w przemyślany sposób. W drugim meczu spotkali się z triumfatorem tegorocznych rozgrywek Orlętami Sosnowiec, którym żadna z drużyn nie mogła już zagrozić. Cieszynianie nie mieli więc złudzeń, co do wyniku spotkania. W pierwszej połowie Orlęta wystawiły rezerwowy skład i zawodnicy KS Cieszyn kończyli pierwszą połowę wygrywając 1:0. W drugiej części spotkania wystąpili już podstawowi zawodnicy z Sosnowca, ale mimo wielu groźnych akcji pod bramką laskarzy z Cieszyna, nie potrafili pokonać ich obrońców i bramkarza, który występował w tej roli dopiero trzeci raz, a okazał się niezwykle skuteczny! Za to KS Cieszyn wyprowadził jeszcze jedną skuteczną akcję i wygrał całe starcie 2:0. Dzięki wygranej z Orlętami wyrównali wynik punktowy z Ósemką Tarnowskie Góry, ale przegrali bilansem zdobytych goli i zakończyli zawody na czwartym miejscu.

Te i poprzednie zawody pokazały, że w cieszyńskich zawodnikach drzemie spory potencjał, który niestety obudzili ciut za późno i nie zdołali już odrobić strat z trzech pierwszych turniejów, żeby znaleźć się w czołówce.