Cieszyński portal sportowy - strona główna

Worek medali IKS Cieszyn
20.05.2021
Bydgoszcz

W dniach 11-13 maja 2021 roku, odbyły się 49. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy. IKS Cieszyn wywalczył tam aż 9 medali (3 złote, 2 srebrne i 4 brązowe).

Z tytułem mistrza Polski z Bydgoszczy wyjechało 3 zawodników: Joachim Krężelok (rzut oszczepem, gr. F52-54), Rokicki Janusz (pchnięcie kulą, gr. F56-57) oraz Tomasz Wróbel (rzut oszczepem, gr. F56-57), który dodatkowo wzbogacił się o srebrny krążek w rzucie dyskiem, a w pchnięciu kulą uplasował się tuż za podium na 4 pozycji. Grono srebrnych medalistów zasilili Mirosław Madzia w konkurencji rzutu dyskiem (F11-13) oraz Katarzyna Słomka w rzucie maczugą (F32). Natomiast pchnięcie kulą okazało się dla naszych Panów iście "brązowe"- Piotr Cieślik (gr.F33), Kamil Fałek (gr. F54/55) oraz Mateusz Czudek (gr. F35-36) zdobyli po brązowym medalu w tej konkurencji w swoich grupach startowych. Dla Katarzyny Słomki pchnięcie kulą nie było już tak szczęśliwe- była 9.
Dodatkowo Kamil Fałek otarł się o podium zajmując 4 miejsce w dysku, Mateusz Czudek uplasował się na 5 pozycji w rzucie oszczepem i rzucie dyskiem (F35-36), Kamil Dudek (gr. F52-54) był 7 w pchnięciu kulą i 6 w rzucie oszczepem.
Wszystkim zawodnikom oraz trenerom Zbigniewowi Gryżboniowi, Jarosławowi Sobczykowi i Marcie Rokickiej serdecznie gratulujemy!

Mistrzostwa Polski były ostatnim przystankiem przed Mistrzostwami Europy, które również odbędą się w Bydgoszczy początkiem czerwca tego roku. Polskę z naszego regionu będą reprezentować Mirosław Madzia, Janusz Rokicki oraz Tomasz Wróbel

Tekst IKS Cieszyn

Zdjęcia: Adrian Stykowski, Bartłomiej Zborowski / Polski związwk Sportu Niepełnosprawnych "Start" "