Wielka Sobota - Wielka wygrana seniorów Piasta 1909
19.04.2017
Stadion Miejski

Na początku spotkania cieszyńscy piłkarze próbowali nieśmiało atakować, natomiast przeciwnik dzielnie się bronił i wyprowadzał nieliczne kontry, z którymi dobrze radziła sobie obrona Piasta. Pierwsza bramka padła w 34 minucie. Z prawej strony boiska dośrodkował Michał Tobiasz. Takiej sytuacji nie zmarnował Jarek Bujok, który przepięknym szczupakiem ( a'la Szarmach ) umieścił piłkę w siatce.

W przerwie trener Bakun dokonał dwóch zmian. Za Michała Tobiasza wszedł Dawid Janoszek, a za Patryka Jarosińskiego - Maciej Wałach. Na kolejną bramkę kibice i piłkarze czekali do 55 minuty, kiedy to Dawid Janoszek, po podaniu Tomka Szypra, pokonał bramkarza przyjezdnych. Niespełna 2 minuty później Tomek Szyper idealnie w tempo podał Kamilowi Gabrysiowi, a ten strzelił gola na 3:0. Chwilę później po wznowieniu gry przez gości z środka boiska, Sebastian Żyłka odebrał rywalom futbolówkę. Celnie podał do wychodzącego na pozycję z lewej strony boiska Kamila Gabrysia, a ten podwyższył wynik spotkania na 4:0. W 67 minucie trener dokonał kolejnych zmian. Za Kamila Gabrysia wszedł Artur Rybka, natomiast za Mikołaja Tobiasza wszedł Filip Duraj. Te zmiany przyniosły efekt, bowiem ostanie trzy minuty meczu to mocny akord zespołu TS 1909 Piast. W 87 minucie bramkę zdobywa Artur Rybka. W 89 minucie - z 25 metra prosto w okienko trafił Artur Rybka. A w 90 minucie - bramka Tomka Szypra, któremu asystował Dawid Janoszek. Ostatecznie zespół rozbił gości 7:0. Brawa dla całego zespołu i trenera.

Kolejny mecz seniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn, rozegrają w niedzielę 23 kwietnia o godzinie 15:00 w Zabłociu z tamtejszym Orłem.