Weronika Masarska wicemistrzynią Polski!
25.08.2021
Międzygórze, Chorzów

Wielki sukces odniosła zawodniczka sekcji lekkoatletycznej MUKS SZS Cieszyn Weronika Masarska. Na PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w stylu alpejskim zdobyła srebrny medal w kategorii U-20 i zaszczytny tytuł Wicemistrzyni Polski. Zawody zorganizowano 21 sierpnia w Międzygórzu, a trasa o długości ok. 6 km i przewyższeniu +635 m/-55 m została wytyczona w Masywie Śnieżnika. Pokonanie pod górę trudnej trasy zajęło Weronice 53 min. 55 sek. Należy przypomnieć, że cieszyńska lekkoatletka od zeszłego roku zajmuje miejsca w czołówce krajowej biegów górskich, a zdobyty medal Mistrzostw Polski jest dla niej nagrodą za sumienność, pracowitość i umiejętność pogodzenia obowiązków szkolnych z systematycznym, intensywnym treningiem biegowym i skutecznym rozwijaniem innych zdolności np. artystycznych.

Podobne cechy prezentuje Szymon Masarski, brat Weroniki. W Międzygórzu zaliczył bardzo dobry bieg, który zakończył na wysokim czwartym miejscu. Juniorzy w kategorii U-20 rywalizowali na tej samej trasie co juniorki. Dla porównania czas Szymona 41 min. 59 sek.

Również 21 sierpnia na stadionie AKS Chorzów rozegrano w ramach jednych zawodów Puchar Prezydenta Chorzowa, Memoriał Otylii Kałużowej i Pawła Kozubka i Puchar Haliny Richter-Góreckiej, obecnej na stadionie Mistrzyni Olimpijskiej i rekordzistki świata w sztafecie 4 x 100 m z IO w Tokio w 1964 r. Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentował się Błażej Kula. Zawodnik MUKS SZS Cieszyn w kategorii U-16 zajął na dystansie 300 m 5. miejsce, poprawiając rekord życiowy do poziomu 42,66 sek.

Trenerem wymienionych zawodników jest Mirosław Werner.