Wciąż są liderem
06.10.2021
Cieszyn, Żywiec

2 października 2021 roku w Żywcu doszło do pojedynku pomiędzy Koszarawą Żywiec i CKS PIAST. Spotkanie rozegrane zostało w ramach 9 kolejki ligi okręgowej "ZINA Skoczów-Żywiec".

Mecz rozpoczął się idealnie dla gości z Cieszyna, którzy już w 2 minucie mieli rzut karny podyktowany za faul na cieszyńskim zawodniku. "Jedenastkę" na gola zamienił Ireneusz Jeleń. Gospodarze podrażnieni złym wejściem w to spotkanie ruszyli do ataku i po 13 minutach gry prowadzili 2:1. Do wyrównania w 20 minucie meczu doprowadził kapitan cieszyńskiej ekipy, dla którego była to druga bramka w tym spotkaniu.

Po przerwie znów to nasza cieszyńska drużyna rozpoczęła od strzelenia bramki. W 47 minucie na 2:3 dla CKS-u strzelił ponownie Ireneusz Jeleń, tym samym notując hat-tricka. Od tego momentu to gospodarze mieli więcej do powiedzenia, co znalazło swoje odzwierciedlenie w postaci bramek w 65, 67 i 78 minucie. Ostatecznie to piłkarze z Żywca mogli cieszyć się ze zwycięstwa 5:3.

Mimo drugiej porażki CKS-u w tym sezonie, nasza drużyna nadal przewodzi stawce z punktem przewagi nad zespołem Z Puńcowa.