Udane starty lekkoatletów
26.05.2022
Bielsko-Biała, Warszawa, Poznań

22 maja 2022 r. w Bielsku-Białej odbył się II rzut grupy A Drużynowych Mistrzostw Śląska U-16 w lekkiej atletyce. Bardzo dobry występ zanotowali biegacze MUKS SZS Cieszyn. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. Najlepiej spisał się Błażej Kula (U-16), który zwyciężył na dystansie 600 m z wartościowym wynikiem 1.34,34. Rezultat ten wypełnia normę na IV klasę sportową. Świetnie biegały dziewczęta na 300 m. Marta Polak (U-14) uzyskała czas 46,97, a Magdalena Grzegorczyk (U-16) zwyciężyła w swojej serii z wynikiem 48,64. Najmłodsza w gronie rywalek Małgorzata Gołda (U-12) również triumfowała w swoim biegu z rezultatem 51,94. W biegu na 600 m Oliwia Słama (U-14) pobiegła w czasie 1.59,04, a Tomasz Machała (U-14) pokonał ten dystans w 1.56,78.

Studentki reprezentujące MUKS SZS Cieszyn wystartowały w Akademickich Mistrzostwach Polski, które rozegrano 20-22 maja w Poznaniu. Wiktoria Mołdrzyk na 1500 m nabiegała 5.12,09 ( 42. miejsce), Barbara Lipka na 800 m uzyskała czas 2.43,29 (68. miejsce).

Na Otwartych Mistrzostwach Warszawy wystartował Szymon Masarski. Debiut na dystansie 2000 m z przeszkodami zakończył z wynikiem 7.06,29.

W 28. Biegu Fiata na dystansie 10 km cieszyński Klub reprezentowała Weronika Masarska. Czas 46'15'' pozwolił zająć 20. miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i 6. miejsce w kategorii K/20.