Szachiści MUKS SZS Cieszyn na Mistrzostwach Śląska w Imielinie
23.06.2017
Imielin

Najbliżej medalu w grupie chłopców do lat 11 był Bartosz Goszyk (6,5 pkt. z 9 partii), Bartosz ostatecznie zajął 4 miejsce ocierając się o medal. W tej samej grupie 16 miejsce zajął Mikołaj Grzybek (5,5 pkt.). Radosław Sobik wywalczył 17 miejsce w grupie chłopców do lat 9 (5,5pkt.), co dało mu wysokie 4 miejsce w kategorii do lat 8.
Mateusz Gabzdyl zajął 23 miejsce w grupie chłopców do lat 13 (5 pkt.). Swój debiut do udanych może zaliczyć Jakub Kuczera – w grupie chłopców do lat 11 uzyskał przyzwoite (4,5 pkt. z 9 partii).
Anna Wąsowicz w swoim debiucie uzyskała (3,5 pkt.) w grupie dziewczyn do lat 11, Kinga Greń w grupie dziewcząt do lat 13 uzyskała (3 pkt.), Maksym Osak w grupie chłopców do lat 9 (3 pkt.) Jan Piszczek w grupie chłopców do lat 11 (3 pkt.).

W tym roku na mistrzostwach Śląska zabrakło wielokrotnych medalistówz cieszyńskiego klubu: Sylwii Zamarskiej i Szymona Marczaka, którym będziemy kibicować na Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów w listopadzie.

Mistrzostwa Śląska Juniorów to najbardziej prestiżowa impreza szachowa dla młodych adeptów królewskiej gry w naszym województwie. Mamy nadzieję, że doświadczenie turniejowe zdobyte przez naszych zawodników będzie procentować w przyszłości.