Smutek jednych, radość drugich
29.07.2019
Kończyce Wielkie, Cieszyn

Pucharowe rozgrywki rozpoczęły się w sobotę. Na pierwszy ogień poszła ekipa, która będzie występować w Klasie Okręgowej. Zespół wystąpił w eksperymentalnym składzie z nowym trenerem Krzysztofem Praszywką oraz grającym na pozycji obrońcy trenerem Markiem Bakunem. Rywalem zespołu z Cieszyna była ekipa LKS-u Błyskawicy Kończyc Wielkich. Niestety mecz ten nie przyniósł wiele radości cieszyńskim kibicom. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył nowy zawodnik Piasta Patryk Skakuj, a zespół z nad Olzy przegrał 1:3 i pożegnał się z rozgrywkami o Puchar Polski Podokręgu Skoczów już w I rundzie.

W niedzielę 28 lipca swój pojedynek z drużyną LKS Wisła Strumień stoczyła druga drużyna TS 1909 Piasta Cieszyn, która będzie występować w B klasie. Mecz był pełen zwrotów akcji i dramaturgii do ostatnich sekund. Obie ekipy wystąpiły w eksperymentalnych składach co bardziej było widać bo cieszyńskiej drużynie. Na przerwę to piłkarze gości ze Strumienia schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie Tomasz Szyper dwukrotnie wpisał się na listę strzelców dając tym samym prowadzenie gospodarzom. Nie długo było dane cieszyć się z tego prowadzenia, gdyż w 74 minucie znów mieliśmy remis, który utrzymywał się aż do 90 minuty spotkania. Wtedy to doszło do kontrowersyjnej sytuacji, w której bramkę zdobył Adrian Kiejnig. Gdy zawodnicy Piasta celebrowali zdobytego gola do sędziego podbiegli piłkarze gości, którzy zbyt mocnymi słowami dali wyraz swojemu niezadowoleniu, że arbiter w tej sytuacji nie odgwizdał faulu na bramkarzu drużyny gości. Padły mocne słowa, które skutkowały dwoma czerwonymi kartkami dla zawodników ze Strumienia.

Tak więc smutek jednych, ale radość drugich i w II rundzie zobaczymy jedną drużynę z Cieszyna. Gratulujemy!

Losowanie II rundy odbędzie się 2 sierpnia.