Przegrane ćwierćfinały
21.05.2021
Białystok

WKK Wrocław - STELA Cieszyn 77:74 (23:15, 20:19, 13:17, 21:23)

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy przegrywamy po wspaniałej walce i zaangażowaniu. Dużo serca i potu zostawiliśmy na parkiecie. Początek to stres i niepewność gry w ataku i tą kwartę przegrywamy 15:23. Druga kwarta lepsza w naszym wykonaniu i przegrywamy tylko 1 pkt. Po połowie schodzimy z 9 punktową stratą. Chłopaki nie poddali się i wychodzą zmotywowani na drugą część spotkania. Agresywna obrona na połowie daje nam kilka przechwytów i odrabiamy starty przegrywamy tylko 5 pkt - 51:56. 4 kwarta, w którą źle wchodzimy popełniamy proste błędy, a przeciwnik od razu to wykorzystuje i robi run 6:0. Na szczęście to był ostatni taki zły moment gry i do końca spotkania walczymy o zwycięstwo. Mamy ostatnie posiadanie piłki i rzucamy za 3 punkty, niestety piłkę wypluło i to WKK Wrocław wychodzi zwycięsko z tego spotkania.

Punktowali: Balcer D. 5 pkt, Holisz N. 22 pkt (2x3), Kuczera S. 14 pkt, Santarius J. 15pkt, Misztal K. (12 zbiórek, 1x3) 16 pkt, Czarnojan M. 2 pkt

SPK Białystok - STELA Cieszyn 96:71 (26:12, 21:23, 19:23, 30:13)

Drugie spotkanie rozgrywamy z gospodarzem turnieju. Początek spotkania bardzo słaba skuteczność rzutowa, brak wykończenia akcji. Tą kwartę przegrywamy 26:12. Druga kwarta jest lepsza w naszym wykonaniu i zdobywamy większą ilość punktów w tej kwarcie obrona na całym boisku powoduje większe zaangażowanie z naszej strony i wygrywamy 23:21. W trzeciej kwarcie nasza dalsza obrona na całym boisku daje nam jeszcze większe korzyści i również 3 kwartę wygrywamy 23:19, nasza strata punktowa maleje do 8 punktów. Zły początek 4 kwarty daje gospodarzom run 8:0 i znowu musimy gonić wynik, drużyna nie poddaje się i znowu zaczynamy gonitwę przewaga Białegostoku maleje do 5 punktów. Jednak to Białystok zaczyna trafiać i to oni zaczynają powiększać przewagę ostatecznie tą kwartę przegrywamy.

Punktowali: Balcer D. 2 pkt, Holisz N. 20 pkt, Kuczera S. 16 pkt, Botorek O. 2 pkt, Santarius J. 24 pkt, Misztal K. 2, Czarnojan M. 5

STELA Cieszyn - UKS 7 Trefl Sopot 82:111 (27:40, 20:26, 16:27, 19:18)

Rozegraliśmy ostatni mecz turnieju. Od początku spotkania drużyna z Sopotu wykańczała szybki atak. Z naszej strony zabrakło skuteczności z pod kosza. Agresywna obrona Trefla, powodowała dużo strat z naszej strony. Chłopaki cały mecz dzielnie walczyli, ale ostatecznie musimy uznać wyższość rywala. UKS 7 Trefl Sopot zajmuje 1 miejsce, a nasza drużyna STELA Cieszyn zajmuje 4 miejsce.
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Samuel Kuczera.

Punktowali: Balcer D. 6, Holisz N. 26, Kuczera S. 8, Botorek O. 3, Santarius J. 18, Trela T. 8, Misztal K. 6, Czarnojan M. 7