Pozytywny tydzień koszykarzy
07.11.2022
Cieszyn, Tychy

Pierwsza wygrana

Stelacy w kategorii MU-17 2 listopada 2022 roku, na własnym parkiecie podejmowali drużynę MCKiS Jaworzno. Pierwsza połowa meczu należała zdecydowanie do zespołu gości. Brak skuteczności pod koszem cieszyńskiej ekipy spowodował, że na przerwę schodzili przegrywając 41:48. Od drugiej połowy cieszyniacy przejęli kontrolę nad meczem i zaczęli odrabiać straty. Dobra postawa i waleczność naszych zawodników doprowadziła do wygranej w całym spotkaniu! Zła passa przełamana i zawodnicy MU17 odnieśli pierwsze zwycięstwo!

STELA Cieszyn - MCKiS Jaworzno 105:89 (20:25, 21:23, 29:21, 35:20)

Skład i punkty:
Balcer D. 19 pkt., Kornaś N. 0 pkt., Holisz B. 21 pkt., Nosowicz A. 0 pkt., Cieślar M. 12 pkt., Botorek O. 44 pkt., Aszkiełowicz I. 0 pkt., Rygiel D. 0 pkt., Czarnojan M. 7 pkt., Koba M. 2 pkt.

Wygrana po dogrywce

Czwartkowy (3 listopada 2022 r.) mecz, który koszykarze MU15 STELA Cieszyn rozgrywali na wyjeździe w Tychach, zostanie zapisany na długo w pamięci trenerów, zawodników i kibiców. Tyszanie od początku postawili ciężkie warunki, brak skuteczności w naszym wykonaniu został skrzętnie wykorzystany przez przeciwników i spowodował ucieczkę punktową gospodarzy. W kolejnych odsłonach meczu cieszyniacy odrabiali starty. Na 4 sekundy przed końcem meczu STELA przegrywała 93:91, wtedy to czas wziął trener naszej drużyny, który rozrysował swoim zawodnikom akcję typu „wszystko albo nic”.  Zawodnicy świetnie zrealizowali zalecenia trenera, a rzut Iva Aszkiełowicza doprowadza do remisu! W dogrywce cieszyniacy wykorzystali w pełni 5 minut i zwyciężyli to spotkanie. Rundę zasadniczą zakończyli bez żadnej porażki! Wielkie brawa dla całej drużyny za emocjonujące spotkanie i walkę do samego końca!

MOSM Tychy vs STELA Cieszyn 104:110 (21:22, 21:20, 26:18, 25:33)

Fober W. 0 pkt., Woźniak N .0 pkt., Cieślar M. pkt. 15, Koba M. 20 pkt., Botorek O. 26 pkt., Kornaś N. 2 pkt., Holeksa K. 0 pkt., Aszkiełowicz I. 14 pkt., Holisz B. 33 pkt.