Podsumowanie początku rozgrywek UKS Cieszyn
14.09.2022
Strumień, Cieszyn

W poniedziałek 5 września zmagania ligowe rozpoczęły drużyny orlików UKS Cieszyn. Obie ekipy rywalizowały z sąsiadami zza miedzy czyli CKS Piast. Obie ekipy pokazały ogromny hart ducha oraz determinację na boisku za co należą się ogromne brawa.

Podsumowanie trenera Tomka: " To był zacięty mecz, trafiliśmy w słupek, trafiliśmy w poprzeczkę. Minimalna porażka, ale dopóki walczysz jesteś zwycięzcą! I tak się czujemy."

We wtorek 6 września drużyna złożona w większości z rocznika 2012 wzięła udział w turnieju piłki nożnej Ekstra Talent w Gliwicach. Nowe doświadczenia, możliwość rywalizacji z ciekawymi i bardzo dobrze grającymi drużynami, przyniesie na pewno pozytywny efekt w przyszłości.
Ponadto oprócz rywalizacji czysto piłkarskiej, wszyscy zawodnicy zaliczyli beep - test, bieg wahadłowy 10x5 oraz zwis na drążku. Nasi zawodnicy w każdej konkurencji pokazali się z bardzo dobrej strony, a wynik Mateusza Raszki w zwisie na drążku musi budzić szacunek (1:12:82), który daleko z tyłu pozostawił całą konkurencję.

W środę 7 września drużyna Żaków grała mecz ligowy również z CKS Piast. Bardzo dobra postawa naszych zawodników, która sprawiła dużo radości swoją grą i zaangażowaniem wszystkim zgromadzonym kibicom. Podsumowanie trenera Łukasza: "Dobra gra zespołowa. Dobre rozumienie gry. Świetna dyspozycja każdego zawodnika. Cały mecz przewaga. W drugiej połowie mimo tylko jednej bramki jeszcze większe zaangażowanie graczy. Kilka naprawdę ładnych składnych akcji."

Młodziki we wtorek rywalizowały w meczu wyjazdowym w Strumieniu. Pierwszy mecz ligowy nie był najwyższych lotów, było dużo niedokładności i nerwowości w naszych poczynaniach. Mimo tego odnieśliśmy zwycięstwo w inauguracyjnym meczu za co należą się wszystkim wielkie brawa.

W sobotę podejmowaliśmy mocną jak zwykle ekipę z Istebnej. Pierwsza część spotkania w naszym wykonaniu bardzo dobra. Wiele składnych akcji, mnóstwo walki i chęci do gry które sprawiły, że na przerwę schodziliśmy z trzy bramkową przewagą.
Po przerwie więcej z gry mieli goście, co miało odzwierciedlenie w końcowym wyniku. Niestety mogło skończyć się zupełnie inaczej gdyby nie nasza bojaźń w grze w drugiej części meczu oraz ...dwóm wielkim błędom pana arbitra ...no ale cóż, gramy dalej z podniesioną głową.

Szkółka piłkarska dla dzieci LEVEL SPORT w Strumieniu - UKS Cieszyn 2:6 (0:4)
Zielke - Kozieł, Nogły, Leśniak - Wojtala, Dziadek- Pobiegło, Puda, Stuchlik; Śliwka, Raszka

UKS Cieszyn - Akademia Piłki Nożnej GÓRAL Istebna 5:5 (5:2)
Zielke - Kozieł, Nogły , Leśniak - Wojtala, Dziadek- Pobiegło, Puda, Mazurek; Stuchlik, Śliwka, Raszka, Hintz.

Warto zaznaczyć bardzo dobre wejście do drużyny młodzików naszych najmłodszych zawodników czyli Kuba Kozieł (rocznik 2012) i Mateusz Stuchlik (rocznik 2013).
Wielkie brawa za wejście do drużyny z wielkim przytupem.