Cieszyński portal sportowy - strona główna

aktualności

Pływackie emocje
23.11.2022
Miejsce wydarzenia:
Basen Uniwersytetu Śląskiego
Sprawdź, jak dojechać
Główne zdjęcie aktualności

W minioną sobotę (19.11.2022 r.) na pływalni Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbyła się już 9 edycja Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego. Sezon 2022/2023 rozpoczęliśmy z przytupem. W zawodach wzięło udział ponad 250 zawodników z 24 klubów pływackich z całego województwa śląskiego oraz małopolskiego, natomiast zawodnicy z Czech nadali międzynarodowy charakter zawodom.

Zawodnicy rywalizowali w 18 konkurencjach na dystansach od 25m do 100m w 4 kategoriach wiekowych. Emocji dostarczali nam zarówno ci najmłodsi zawodnicy, jak i ci najstarsi, natomiast dwie konkurencje - 25 m stylem dowolnym oraz 25 m stylem grzbietowym naładowane były niesamowita energią i sportową rywalizacją dzięki wyjątkowej woli walki zawodników z niepełnosprawnością intelektualną.

Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie : http://live.livetiming.pl/siemasz/2022/11_19_cieszyn/index.html

Podczas zawodów nie brakowało gorącego dopingu bardzo licznej publiczności, która zapełniła po brzegi widownię pływalni Uniwersytetu Śląskiego. Sponsorem głównym zawodów niezmiennie od 7 lat jest firma SFERAWENT, za co serdecznie DZIĘKUJEMY! Impreza została współfinansowana ze środków Starostwa Cieszyńskiego, Gminy Cieszyn oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Kolejna II runda zawodów zaplanowana jest na kwiecień 2023 r. o szczegółach będziemy informować na naszym facebookowym profilu oraz na naszej stronie internetowej www.mariosport.pl

Tekst MarioSport

Fot. Walusza Fotografia

 

Udostępnij:
menu