Najlepsi strzelcy Cieszyna
28.06.2018
Cieszyn

26 czerwca w cieszyńskim Ratuszu odbyła się ceremonia wręczenia nagród dla Najlepszych Strzelców Miasta Cieszyna. Organizatorem wszystkich zawodów była Liga Obrony Kraju Cieszyn. Cykl zawodów o Najlepszego Strzelca Miasta Cieszyna składał się z sześciu rund:

- 18 marca Rozpoczęcie Sezonu 2018;

- 25 marca Puchar Skarbika LOK-u;

- 15 kwietnia Puchar Przewodniczącej Rady Miejskiej Cieszyna;

- 29 kwietnia Puchar Prezesa ZP-M LOK Cieszyn;

- 27 maja Puchar Burmistrza Miasta Cieszyna;

- 6 czerwca Puchar Najlepszej Drużyny.

W kategorii uczniowie dziewczęta najlepsza okazała się zawodniczka Wiktoria Witas ze szkoły TwC ZDZ Katowice, która zdobyła łącznie 269 punktów. Na drugim miejscu znalazła się jej koleżanka ze szkoły Roksana Plucińska z dorobkiem 267 punktów. Na trzecim miejscu uplasowała się Kinga Białożyt również z tej samej szkoły z dorobkiem 258 punktów.

W kategorii uczniowie chłopcy zwyciężył Piotr Pilch również ze szkoły TwC ZDZ Katowice, który uzbierał 352 punkty. Drugie miejsce zajął jego kolega ze szkoły Aleksander Sętowski z dorobkiem 274 punktów, a trzecie miejsce wywalczył Oskar Kotuszyński z ZSTiO Skoczów, który uzyskał 233 punkty.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się zawodniczka klubu sportowego ERMADOR B-B Katarzyna Bieniek, która zdobyła 695 punktów. Drugie miejsce ustrzeliła Magdalena Panek z klubu KŻR OSP Dzięgielów ze zdobyczą 331 punktów. Trzecią lokatę wywalczyła Ewelina Wychadańczuk z KŻR OSP Dziegięlów, która zdobyła 296 punktów.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Ryszard Moiczek z klubu KŻR OSP Dziegięlów ze zdobyczą 734 punktów. Drugie miejsce zajął Seweryn Kędzior z KŻR Orzeł Cieszyna, który ustrzelił 733 punkty. Natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło Tomaszowi Kolasińskiemu z KŻR OSP Dzięgielów i któy zdobył 729 punktów.

Nagrodzeni dostali dyplomy, medale oraz puchary które wręczył Prezes ZP-M LOK Cieszyn oraz Naczelnik Wydziału Sportu UM Cieszyn Cezary Cieńciała.