Młodzież gra dalej
05.05.2022
Cieszyn, Puńców, Skoczów, Istebna, Łaziska Górne, Kończyce Małe

16.04.2022 r.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 - PODOKRĘG SKOCZÓW U13: CKS PIAST 7:2 (0:1) LKS WISŁA STRUMIEŃ

Młodziki w ramach III ligi wojewódzkiej "Pod Wałką" zmierzyły się z Wisłą Strumień. Bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, nawet w pierwszej połowie, po której przegrywaliśmy jedną bramką. Różnica była taka, że do przerwy nie potrafiliśmy wykorzystać kilku "setek", natomiast po przerwie byliśmy już skuteczni. Obrona wysoka, transfer negatywny - nasza reakcja, to wszystko było na wysokim poziomie. Na duży plus także nasze działania w fazie atakowania.

Gole: Janik - 5, Waniński - 2

Skład: Mienciel - Isztok, Fita, Wojtas - Gross, Waniński - Gawęda, Janik, Rudziński oraz Bal, Kwiryński

Trener: Dawid Ciok

IV LIGA WOJEWÓDZKA D1 - PODOKRĘG SKOCZÓW U13: LKS TEMPO PUŃCÓW 8:3 (4:1) CKS PIAST II

Młodziki w ramach IV ligi wojewódzkiej na wyjeździe rozegrały spotkanie z LKS Tempo Puńców. Niestety popełniliśmy zbyt dużo błędów w fazie obrony i pozwoliliśmy rywalom na zdobycie łatwych bramek. W fazie atakowania potrafiliśmy zdobyć 3 gole i oprócz tych sytuacji stworzyliśmy jeszcze kilka, których nie udało się wykorzystać.

Skład: Ślęczka - Tomiczek, Śliwka, Gałuszka - Bal, Cudo - Badura, Kwiryński, Mikrut oraz Waniński

18-24.04.2022 r.

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 U15: CKS PIAST 0:1 (0:0) RKP ROW RYBNIK

W kolejnym meczu II ligi wojewódzkiej, trampkarze "Pod Wałką", zmierzyli się z RKP ROW Rybnik. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz, byliśmy dobrze zorganizowani, szczególnie w działaniach obronnych. Przeciwnicy mieli dużo trudności z kreowaniem dogodnych sytuacji strzeleckich. Po jednym z rzutów rożnych tracimy gola. Stworzyliśmy jedną 100% sytuację "do pustaka", ale niestety nasz zawodnik minął się z piłką. Mnóstwo włożonej pracy i wysiłku w ten mecz. Trener jest dumny z postawy wszystkich zawodników, nikt ani na moment nie odpuścił żadnej sytuacji, wszyscy doskonale realizowali plan na to spotkanie. Punktów nie zdobyliśmy, natomiast zebraliśmy kolejne doświadczenie na poziomie II ligi i nasza kadra w większości złożona z młodszego rocznika radziła sobie świetnie.

Skład: Kobiela - Guzik, Huta, Plinta, Byrski, Kempa - Majka, Janik, Burawa - Nowak, Dąbek oraz Kuchejda, Lipka, Stępień

IV LIGA WOJEWÓDZKA D1 - PODOKRĘG SKOCZÓW U13: CKS PIAST II 8:0 (4:0) LKS Pogórze

Młodziki w ramach IV ligi wojewódzkiej "Pod Wałką" rozegrały spotkanie z LKS Pogórze. Mimo pewnego prowadzenia w pierwszej połowie nie wyglądaliśmy najlepiej, szczególnie w fazie budowania. Po przerwie było zdecydowanie lepiej i po raz kolejny dołożyliśmy cztery trafienia, wygrywając mecz 8:0.

Skład: Skowron - Wisełka, Fita, Tomiczek - Waniński, Gross - Wojtas, Kwiryński, Rudziński oraz Ślęczka, Śliwka, Mikrut, Cudo, Fryda, Badura

SKOCZÓW F1 ŻAK - GRUPA 1 U9: UKS CIESZYN - CKS PIAST

W piątek żak starszy rozegrał mecz z UKS Cieszyn. Nasza drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się w tym spotkaniu. Dzięki dużej liczbie wygranych pojedynków jeden na jeden można było zobaczyć sporą ilość zdobytych bramek.

Skład: Górniok Ksawery, Jeleń Filip, Kaczmarek Michał, Ptak Daniel, Volkmer Tymoteusz, Polak Ludwik, Matuszek Krzysztof, Paruzel Tomasz, Socha Marcin, Kubicius Konrad, Szajter Kacper, Guzdek Natalia.

Trenerzy: Maciej Pieczonka, Michał Gawlas

U10: CKS PIAST - KKS SPÓJNIA ZEBRZYDOWICE

Orlik młodszy rozegrał na dwóch boiskach równocześnie sparing ze Spójnią Zebrzydowice. Bardzo dobra gra w naszym wykonaniu na obu boiskach, wszystkie cele zrealizowane, a dodatkowo na obu boiskach więcej goli zdobyli nasi chłopcy.

Skład: Fita, Huta, Kobiela, Koczuba, Kołodziej, Lipowski, Łagowski, Nowak, Ogierman, Parchański, Purszke, Seremak, Tomica, Węglorz, Widzykiewicz, Zielke

U8: TOWARZYSKIE GRANIE

Drużyna rocznika 2014 uczestniczyła w turnieju rozgrywanym na boisku pod Wałką w Cieszynie. W imprezie wzięło udział pięć zespołów tj.: Beskid Skoczów, MIWO Sport, Level Sport Strumień, Tempo Puńców oraz nasz CKS. Nasi chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony, a ich zaangażowanie było na najwyższym poziomie. W turnieju nie była prowadzona klasyfikacja, gdyż podstawowym celem turnieju była dobra zabawa oraz uśmiech na twarzach wszystkich młodych piłkarzy.

Skład: Maksymilian Kopik, Igor Radzik, Bartłomiej Smoleń, Kajetan Kania, Mikołaj Pachuła, Mateusz Owczarzy, Mateusz Purszke, Mateusz Szotek, Ryszard Kamiński, Miłosz Czech, Nikodem Wantoła, Filip Jeleń, Dawid Glajc, Krystian Rudzki, Jakub Walica, Ksawery Cholewa, Jakub Froncek, Adam Milewski, Wojciech Karolczuk.

Trenerzy: Daniel Flejszman, Bartosz Piksa

25.04-01.05.2022 r.

ORLIK E1: PODOKRĘG SKOCZÓW GRUPA 3 U10: CKS PIAST - LKS TEMPO PUŃCÓW

Rocznik 2012 rozegrał pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej. Zawodnicy zrealizowali wszystkie zadania na to spotkanie, prezentując bardzo ofensywny styl gry. Ten sposób grania przyczynił się do strzelenia dużo goli przez nasz zespół.

Skład: Purszke (Kołodziej) - Fita, Łagowski - Ogierman - Parchański, Węglorz, Zielke oraz Kobiela, Lipowski, Ożga

ORLIK E1: PODOKRĘG SKOCZÓW GRUPA 1 U11: CKS PIAST - KP BESKID SKOCZÓW

W poniedziałkowe popołudnie na boisku trawiastym "Pod Wałką" w typowym meczu walki lepsi okazują się gracze z Cieszyna. Cieszy ambitna postawa i zaangażowanie zawodników, gdy mecz jest bardzo zacięty i wyrównany potrafią przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Skład: Hanzel - Żur, Jocz, Kavouras, Zarzycki, Warzybok, Morys oraz Pustówka, Prószkowska, Pelc, Gabzdyl, Pluta

Trener: Tomasz Piwko

II LIGA WOJEWÓDZKA A1 U19: KP BESKID SKOCZÓW 3:1 CKS PIAST

Mecz, którego długie fragmenty toczyły się w strefie środkowej. Do wygrania zabrało przede wszystkim skuteczności pod bramką Rywala. Mieliśmy swoje okazje, lecz podejmowaliśmy źle decyzje pod bramką przeciwnika lub brakowało odrobiny szczęścia gdy trafialiśmy piłką w poprzeczkę. Zawodnicy ze Skoczowa byli dobrze zorganizowani w obronie, oraz okazali się bardzo skuteczni w kontratakach - zamienili na bramki właściwie wszystkie wykreowane w ten sposób sytuacje. Jest to dopiero nasza druga runda na poziomie II ligi wojewódzkiej i nadal uczymy się, że grając z mocniejszymi drużynami nie będziemy tworzyć, aż tylu sytuacji strzeleckich co w poprzednich sezonach i musimy wykorzystywać wykreowane szanse.

Gol: Szurman

Skład: Plinta Daniel, Plinta Dawid, Fornal Rafał, Fornal Łukasz, Pierzgalski, Broda, Greń, Szurman, Górniak, Piwko, Kojma
Rezerwa: Kaczmarczyk, Molasy, Kołodziej, Rozenkiewicz, Ogierman, Jackson, Fizek

Trener: Bartosz Piksa

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 U15: LUKAM SKOCZÓW 3:0 (3:0) CKS PIAST

W kolejnym meczu II ligi wojewódzkiej, trampkarze na wyjeździe, zmierzyli się z Lukamem Skoczów. Był to bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, najsłabszy w tej rundzie. W pierwszej połowie swoimi działaniami pozwoliliśmy przeciwnikom na stworzenie wielu sytuacji strzeleckich. Druga połowa była trochę lepsza w naszym wykonaniu, ale dalej mieliśmy wiele problemów zarówno w działaniach obronnych, jak i w ofensywie. Straciliśmy 3 bramki do przerwy i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Skład: Kobiela - Lipka, Huta, Plinta, Byrski, Kempa - Majka, Janik, Burawa - Guzik, Dąbek oraz Moskała, Stępień

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 - PODOKRĘG SKOCZÓW U13: APN GÓRAL ISTEBNA 3:2 (1:1) CKS PIAST

Młodziki w ramach III ligi wojewódzkiej na wyjeździe zmierzyły się z Góralem Istebna. Kolejny bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Niestety, mimo to przegrywamy 3:2. Zawodnicy świetnie pressowali w obronie wysokiej odbierając wiele piłek na połowie przeciwnika. Wyglądaliśmy bardzo dobrze również w budowaniu gry, szczególnie w strefie niskiej i średniej, gdzie byliśmy pod ciągłą presją przeciwnika. Po strzelonej bramce na 2:1 mieliśmy słabszy fragment gry i wykorzystał to zespół z Istebnej, zdobywając 2 bramki i tym samym wygrywając cały mecz.

Gole: Rudziński, Janik

Skład: Mienciel - Isztok, Fita, Wojtas - Gross, Waniński - Gawęda, Janik, Chłodek oraz Rudziński, Wisełka

U6: CKS PIAST - LUKAM SKOCZÓW

Kolejne towarzyskie małe granie grupy Skrzat Młodszy rocznik 2016. Gościliśmy dzisiaj w Cieszynie drużynę Lukamu ze Skoczowa.

Trenerzy: Marcin Misztal, Bartosz Piksa

SKOCZÓW F1 ŻAK - GRUPA 2 U9: CKS PIAST - WISŁA STRUMIEŃ

Przyjemnie oglądało się mecz żaka starszego z Wisłą Strumień. Mimo, iż drużyna ze Strumienia prezentowała dobry poziom, nasza drużyna raz po raz znajdowała sposób na pokonanie defensywy przeciwnika, czy to przez grę kombinacyjną podaniami, czy też poprzez wygrane pojedynki 1x1.

Skład: Górniok Ksawery, Jeleń Filip, Kaczmarek Michał, Ferfecki Wiktor, Ptak Daniel, Volkmer Tymoteusz, Polak Ludwik, Matuszek Krzysztof, Paruzel Tomasz, Sulich Mikołaj, Szajter Kacper, Słama Oskar.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 - PODOKRĘG SKOCZÓW U13: UKS CIESZYN 1:8 (1:2) CKS PIAST

Młodziki w ramach III ligi wojewódzkiej na wyjeździe zmierzyły się z UKS Cieszyn. Od pierwszych minut dominacja naszych zawodników na boisku. Zagraliśmy bardzo dobry mecz, cały czas wysoko atakowaliśmy przeciwnika i bardzo dużo piłek w ten sposób odbieraliśmy. W budowaniu gry we wszystkich 3 strefach świetna organizacja gry, szczególnie w budowaniu wysokim, przez co stworzyliśmy wiele akcji zakończonych uderzeniami. W końcowym rozrachunku wygrywamy mecz 8:1.

Gole: Janik - 5, Gross, Rudziński, samobój po jednej

Skład: Mienciel - Isztok, Fita, Wojtas - Gross, Waniński - Rudziński, Janik, Chłodek oraz Gawęda, Tomiczek

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 U15: POLONIA ŁAZISKA GÓRNE 5:0 (2:0) CKS PIAST

W kolejnym meczu II ligi wojewódzkiej, trampkarze na wyjeździe, zmierzyli się z Polonią Łaziska Górne. Do meczu przystąpiliśmy z wieloma brakami kadrowymi i od samego początku spodziewaliśmy się bardzo ciężkiej gry. Mimo to, zawodnicy do ostatnich sekund walczyli na boisku i pomimo niekorzystnego wyniku dawali z siebie tyle, ile mogli. Aż 3 bramki straciliśmy po SFG - rzutach rożnych, z którymi mieliśmy w tym spotkaniu wiele kłopotów, w głównej mierze przegrywając fizyczną walkę w powietrzu.

Skład: Kobiela - Lipka, Huta, Plinta, Dąbek, Kempa - Majka, Byrski, Guzik - Moskała, Nowak oraz Isztok, Waniński

02.05.2022 r.

ORLIK E1: PODOKRĘG SKOCZÓW GRUPA 3 U10: LKS KOŃCZYCE MAŁE - CKS PIAST

Rocznik 2012 w 17-sto osobowym składzie na wyjeździe zmierzył się z LKS Kończyce Małe. Pierwsza połowa mimo zdobycia kilku bramek bardzo niemrawa w naszym wykonaniu, wolna gra, bez jakichkolwiek elementów przyspieszenia. W drugiej połowie zdecydowana poprawa i od razu przyniosło to efekty w postaci wielu strzałów na bramkę i strzelonych goli. Na zakończenie meczu odśpiewane głośne "Sto lat" dla naszego solenizanta Borysa.

Skład: Fita, Huta, Habarta, Kobiela, Koczuba, Kołodziej, Lipowski, Łagowski, Nowak, Ożga, Parchański, Purszke, Seremak, Wakuła, Węglorz, Widzykiewicz, Zielke

ORLIK E1: PODOKRĘG SKOCZÓW GRUPA 1 U11: CKS PIAST - KS KUŹNIA USTROŃ

W poniedziałkowe popołudnie na boisku "Pod Wałką" gramy z liderem ligi orlika E1 Kuźnią Ustroń. Mecz bardzo zacięty i wyrównany, stwarzamy sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, jednak dziś zawodzi nas nasza skuteczność pod bramką rywala i to my musimy uznać wyższość drużyny z Ustronia.

Skład: Hanzel - Żur, Jocz - Prószkowska, Zarzycki, Warzybok - Morys oraz Sikora, Gabzdyl, Sędzik, Szurman.

Zadanie współfinansowane jest ze środków miasta Cieszyn.