Laskarze w półfinale Mistrzostw Polski!
09.02.2022
Cieszyn, Stęszewo

Cieszyńscy juniorzy młodsi od grudnia rozgrywali spotkania w ramach Halowych Mistrzostw Śląska, które były równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski. W zmaganiach na Śląsku rozegrali mecze i rewanże, dwukrotnie pokonując drużyny z Siemianowic i Sosnowca, a remisując z gliwickim Kolejarzem. Dzięki wygranym zdobyli tytuł Halowego Mistrza Śląska i awansowali do dalszych rozgrywek w Mistrzostwach Polski.

Ćwierćfinał odbył się w niedzielę, 6 lutego w Stęszewie. W grupie z cieszyńską drużyną znalazł się KKS Kolejarz Gliwice, UKS SP5 Swarek Swarzędz i KS Lipno Stęszew. Liderem grupy był Swarek, który wchodził do ćwierćfinału z 3 punktami z rewanżowego meczu ze Stęszewem, Cieszyn i Gliwice miały po 1 punkcie za remis.

W pierwszym meczu cieszyńscy zawodnicy zmierzyli się ze Swarkiem. W dwóch pierwszych kwartach żadnej z drużyn nie udało się zakończyć akcji zdobyciem gola, choć Cieszyn miał więcej obiecujących sytuacji. Dopiero w trzeciej padła pierwsza bramka dla cieszynian, w czwartej kolejna, i mimo że trener Swarka zrezygnował z bramkarza, Swarzędz grając w szóstkę, nie był w stanie zagrozić cieszyńskiej bramce, a drużyna KS Cieszyn przypieczętowała zwycięstwo strzelając trzecią bramkę pod koniec meczu. Drugie spotkanie ze Stęszewem nie rozpoczęło się pomyślnie dla cieszynian, bo stracili bramkę już w pierwszej minucie meczu. Niedługo potem wpadł kolejny gol i pod koniec drugiej kwarty cieszyńscy zawodnicy musieli zacząć odrabiać straty. Za to trzecia i czwarta kwarta nie pozostawiły już wątpliwości, kto rządzi na boisku. KS Cieszyn szybko doprowadził do wyrównania wyniku, a potem dorzucał tylko kolejne bramki i zakończył mecz wynikiem 6:2. Zdecydowanie gorzej poszło drugiej śląskiej drużynie z Gliwic, która niestety przegrała oba mecze. Do półfinału, który odbędzie się prawdopodobnie 27 lutego, dostał się więc jeszcze Swarek. Nie wiadomo z kim spotkają się w półfinałach, bo mecze drugiej grupy (KS Warta Poznań, WKS Grunwald Poznań, LKS Gąsawa i LKS Rogowo) odbędą się w przyszły weekend.

Już teraz zapraszamy na finał Mistrzostw Polski 27 lutego do Cieszyna na halę Uniwersytetu Śląskiego!