05.11.2021
Gliwice, Cieszyn

MU-13 przegrana po dobrej walce

GTK Gliwice - STELA Cieszyn 87:68 (26:15, 15:18, 14:24, 29:11)

3 listopada stelacy z rocznika 2009 i młodsi rozegrali kolejne spotkanie w lidze. Tym razem na wyjeździe rywalizowali z drużyną GTK Gliwice. Gospodarze w pierwszej kwarcie odskoczyli z przewagą punktową 26:11, a cieszyniakom zabrakło skuteczności pod koszem. Od drugiej kwarty cieszyńska drużyna przejęła kontrolę nad meczem i na przerwę do szatni schodzili z wynikiem 41:33 dla przeciwników. Trzecia kwarta zdecydowanie należała do naszej drużyny, odrabili straty dzięki dobrej obronie i świetnej grze w ataku. 4 kwartę Stela Cieszyn rozpoczęła z 1 punktem straty do rywali, niestety kilka dziwnych decyzji sędziego a czasem w ogóle ich brak, psuje widowisko i pozwoliło drużynie przeciwników na odskoczenie i przejęcie zdecydowanego prowadzenia. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli i zostawili ostatki sił na parkiecie. Brawa dla obu drużyn za świetną grę i emocje podczas tego spotkania.

Skład drużyny i punkty: Krzemiński G. 0 pkt., Dragon M. 2 pkt., Balcer Ł. 5 pkt., Macek M. 0 pkt., Holisz B. 31 pkt. (kpt.), Kowalczyk M. 2 pkt., Suchanek M. 0 pkt., Kornaś N. 5 pkt., Aszkiełowicz I. 17 pkt., Gawłowski W. 0 pkt., Pisarczyk I. 6 pkt.

MU-15 gromi rywali

STELA Cieszyn - MKS Strzelce Opolskie 106:49 (30:4, 22:17, 20:15, 34:13)

Koszykarze MU15 STELA cieszyn nie dali żadnych szans gościom ze Strzelec Opolskich. W każdej kwarcie nasi zawodnicy pokazywali zdecydowaną przewagę nad swoimi rówieśnikami. Trzech zawodników z Cieszyna zdobyło dwucyfrowe wyniki punktowe: Kajetan Misztal (20 pkt.), Oliwier Botorek (22 pkt.), Nikodem Holisz (33 pkt.).

Skład drużyny i punkty: Misztal K. 20 pkt., Botorek O. 22 pkt., Chowaniec T. 2 pkt., Holisz N. 33 pkt., Tengler F. 6 pkt., Nosowicz A. 1 pkt., Kornaś N. 2 pkt., Przebinda Sz. 3 pkt., Koba M., 6 pkt., Aszkiełowicz I. 3 pkt., Holisz B. 8 pkt.