Kolejny sukces MUKS SZS Cieszyn
30.07.2019
Międzygórze

W sudeckiej miejscowości Międzygórze rozegrano w minioną sobotę PZLA Mistrzostwa Polski w biegu alpejskim na dystansie 9,7 km. W głównej kategorii seniorów wystartował zawodnik MUKS SZS Cieszyn, Bartosz Misiak. Zajmując 5. miejsce, potwierdził przynależność do ścisłej krajowej czołówki w biegach górskich. Mistrzostwa Polski odbyły się w ramach Górskiego Biegu Śnieżnickiego, który ukończyło ponad 180 uczestników. W kategorii wiekowej M30 zawodnik cieszyńskiego klubu zajął drugie miejsce.

W tym samym dniu w cieszyńskim biegu parkrun zadebiutowała najlepsza obecnie zawodniczka MUKS SZS Cieszyn, Samanta Górniak. W ramach kształtowania ogólnej wytrzymałości biegowej przebiegła 5 km w czasie 19'40”. Był to zdecydowanie najlepszy czas wśród kobiet. Dla porównania można przypomnieć, że rekord klubu na dystansie 5000 m na bieżni wynosi 19.46,73 i został uzyskany w 2017 roku przez Izabelę Piechaczek, obecnie zawodniczkę AZS AWF Kraków. W sobotnim parkrunie 3. miejsce zajęła inna biegaczka MUKS SZS Cieszyn, Weronika Masarska.

tekst i fot.: MUKS SZS Cieszyn