Halowe Mistrzostwa Śląska młodzików i dzieci
24.03.2022
Racibórz

Hala lekkoatletyczna w Raciborzu dwukrotnie gościła najmłodszych śląskich lekkoatletów, którzy rozegrali walkę o medale mistrzostw województwa. 12 marca wystartowali młodzicy (kategoria U-16), a tydzień później dzieci starsze (U-14) i dzieci młodsze (U-12). Wśród prawie 800 zawodników nie zabrakło lekkoatletów reprezentujących MUKS SZS Cieszyn.

W kategorii młodzików bardzo dobrze spisał się Błażej Kula, który wygrał swoją serię w biegu na 600 m, a wynik 1.39,96 dał mu w końcowej klasyfikacji 5. miejsce. Magdalena Grzegorczyk ukończyła bieg na 300 m z wynikiem 51,71 (32. miejsce). W pchnięciu kulą o ciężarze 5 kg zadebiutował Michał Rokicki. Rezultat 6,87 m pozwolił zająć 14. lokatę.

W dniu 19 marca w kategoriach U-14 i U-12 wszyscy cieszyńscy zawodnicy wystartowali w biegu na 600 m. W grupie starszej Tomasz Machała sklasyfikowany został na ósmym miejscu z czasem 2.04,26, a Oliwia Słama nabiegała wynik 2.07,99 (26. miejsce). Małgorzata Gołda wśród dzieci młodszych zajęła ósmą lokatę, czas 2.12,25.

Sekcja lekkiej atletyki MUKS SZS Cieszyn zaprasza na treningi dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. O informacje prosimy zwracać się do trenera Mirosława Wernera tel. 602 445 087, e-mail: muks@muks.cieszyn.pl.