Grali koszykarze
23.12.2019
Cieszyn

MU-13 Wygrywamy u siebie

16 grudnia nasza cieszyńska drużyna podejmowała rywali z Tychów. Stelacy weszli dobrze w mecz i od początku narzucili swój rytm gry. W drugiej kwarcie drużyna gości wykorzystała proste błędy cieszyńskich koszykarzy, zmniejszając przewagę punktową. Od trzeciej kwarty Stelecy realizowali założenia trenera, a mocny difens na polu przeciwnika dał im możliwość do zdobycia wielu punktów z przechwytów. Świetna gra zespołowa w ataku i realizowanie założeń taktycznych pozwoliło nam na powiększanie przewagi.

Wynik:
STELA Cieszyn - MOSM Tychy 108:57 (29:11, 20:18, 29:12, 30:16)

Skład:
Holisz B. 6, Balcer Ł. 0, Aszkiełowicz I. 3, Cieślar M. 12, Botorek O. 20, Holisz N. 27, Kornaś N. 0, Pawera B. 0, Tengler J. 0, Misztal K. 12,Tengler F. 6, Balcer D. 22,

Trener: Paweł Łysień

MU-13 Druga wygrana stelaków w tym tygodniu

Stelacy rozegrali ostatni mecz w tym roku. Na wyjeździe rywalizowali ze znaną drużyną MKS MOS Katowice, który odrobił zadaniedomowe  i był przygotowany na przyjazd cieszyńskich zawodników. Katowice w pierwszych dwóch kwartach broniły swojego terenu i to oni schodzili z dwupunktową przewagą na przerwę 41:39. Stelacy po rozmowie w szatni z trenerem rozpoczęli narzucać swój rytm gry. Zrealizowanie założeń obrony i szybkiej gry w ataku przyniosło dobry rezultat. Gratulacje dla chłopaków za walkę do końca i zostawienie serca na placu gry. Dziękujemy również wszystkim kibicom którzy nas zawsze wspierają i śledzą wyniki na bieżąco.

Wynik:
MKS MOS Katowice - STELA Cieszyn 52:92 (16:17, 25:22, 8:19, 3:34)

Skład:
Holisz B. 7, Balcer Ł. 2, Aszkiełowicz I. 4, Cieślar M. 6, Botorek O. 8, Holisz N. 33, Kornaś N. 0, Pawera B. 0, Tengler J. 0, Misztal K. 18,Tengler F. 6, Balcer D. 8, Sikora D. 0.

3 liga seniorów MAMY TO, awansujemy do Finału A

NACOMI Cieszyn - MOSM Bytom 83:77  (19:15, 25:18, 13:24, 26:20)

W dniu 15.12.2019r. cieszyńska drużyna seniorów NACOMI Cieszyn, rozegrała ostatni mecz fazy grupowej. Zwycięstwo dawało awans do Finału A, porażka finał B. Drużyna była bardzo zmotywowana. Każdy z zawodników chciał wnieść coś w grę i robił to w 100 %, niekiedy nerwy brały górę i popełniali podstawowe błędy. W pierwszej połowie schodzili z pewnym prowadzeniem. W trzeciej kwarcie nasi zawodnicy dali naszym rywalom wyjść na prowadzenie. W ostatniej kwarcie seniorzy z Cieszyna obudzili się i objęli prowadzenie. Wygraliśmy i meldujemy się w finale A.

Dziękujemy kibicom, którzy licznie się zgromadzili na hali al. J. Łyska i głośno dopingowali nasz zespół.

Zawodnicy Klubu STELA Cieszyn wstawili się na konsultację naborową dla kadr wojewódzkich MŁODZIK w koszykówce chłopców rocznika 2007/08 w Katowicach. Nasi podopieczni byli sprawdzani w testach sprawnościowych oraz w pokazie umiejętności koszykarskich w grze. Stelacy świetnie zaprezentowali się we wszystkich próbach dzięki czemu zyskali szansę w dalszym etapie naborowym. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki w dalszych krokach.

Powołani: nr 7 Cieślar Michał, nr 8 Botorek Oliwier, nr 9 Holisz Nikodem, nr 15 Misztal Kajetan, nr 17 Balcer Dawid.

MU 11 turniej minikoszykowki ligi Śląsko-Opolskiej

Nasza drużyna mini kosza wybrała się na turniej do Dąbrowy Górniczej. Rozegrali dwa spotkania. Pierwszy mecz rozegrali z drużyną z Tarnowskich Gór. Bardzo dobra gra w obronie i szybkie ataki dały naszym zawodnikom łatwe zwycięstwo 48:15. Następny mecz grali z gospodarzami. Mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny pokazały wysoki poziom koszykarski. Drużyna gospodarzy obejęła prowadzenie, które utrzymała do końca spotkania, wynik 33:47.

Brawo drużyna!

MU-13 Przegrana na wyjeździe z Rybnikiem

Stelacy rozegrali mecz rewanżowy na wyjeździe w Rybniku. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, wiele błędów w obronie naszej drużyny pozwoliło na łatwą grę przeciwnika, po pierwszej połowie schodzili do szatni z wynikiem 52:26. Rozmowa w szatni, szybkie wyciągnięcie wniosków i wskazówki trenera. W drugiej połowie nasza drużyna zostawiła serce na boisku i walczyła o każdą piłkę. Świetna praca w obronie dała nam też wiele sytuacji wykorzystanych w kontrze. Drugą połowę meczu wygraliśmy. Obie drużyny walczyły i były zmobilizowane przez całe spotkanie. Niestety przegrali mecz 84:63. Brawo za walkę stelacy! Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej.