Dwa cenne zwycięstwa
18.03.2022
Dąbrowa Górnicza, Rybnik
Środa 16.03 - MKS Dąbrowa Górnicza vs STELA Cieszyn 68:86 (18:22, 14:21, 19:20, 17:23)

Nasi zawodnicy wywalczyli kolejne dwa punkty w tabeli. Ciężki teren i wymagający przeciwnik. Stelacy bardzo dobrze weszli w mecz, od początku mocny difens i świetna zespołowa gra w ataku dała im pewne punkty. Wygrali wszystkie kwarty w ważnym meczu. Brawo drużyna za świetny mecz!

Skład i pkt.:
Misztal K. 15, Botorek O. 12, Rygiel D. 0, Holisz N. 37, Nosowicz A. 0, Balcer D. 8, Przebinda Sz. 0, Cieślar M. 4, Koba M. 0, Aszkiełowicz I. 0, Holisz B. 10

Czwartek 17.03 - MKKS Rybnik vs STELA Cieszyn 75:81 (22:12, 15:35, 20:14, 18:20)

17 marca kolejne spotkanie na wymagającym terenie po ciężkiej walce zakończyło się zwycięstwem dla naszej cieszyńskiej drużyny. Pierwsza kwarta niestety w naszym wykonaniu bardzo słaba w ataku, wiele strat i brak skuteczności dały przeciwnikowi prowadzenie 10 oczkami. W drugiej połowie zmiana założenia w obronie i pewne wejścia pod kosz w ataku pozwalają nam na odrobienie straty oraz wyjście na prowadzenie. Do końca meczu utrzymaliśmy to prowadzenie lecz przeciwnik nam tego nie ułatwiał. Świetna gra naszych zawodników, mimo osłabienia w drużynie z powodu chorób. Zdobywamy kolejne cenne zwycięstwo i jesteśmy coraz bliżej wicemistrza Śląska.

Misztal K. 11, Botorek O. 21, Holisz N. 30, Balcer D. 9, Przebinda Sz. 0, Koba M. 0, Aszkiełowicz I. 0, Holisz B. 10