Daleki wyjazd koszykarzy MU12
16.12.2021
Jarnołtów

Zawodnicy STELA Cieszyn 12 grudnia rozegrali kolejny turniej minikoszykówki MU-12. Na wyjeździe w Jarnołtowie w województwie opolskim, podejmowali dwie drużyny. W pierwszym meczu stelacy rywalizowali z MCKS Czeladź mocną fizycznie drużyną. Rywale od początku narzucili swój rytm gry, pomimo walki w obronie nasi koszykarze popełnili wiele błędów w ataku, co wykorzystał nasz przeciwnik i wygrał spotkanie.

W drugim spotkaniu rywalizowali z gospodarzami turnieju MKS Otmuchów. Pierwsza kwarta w naszym wykonaniu była bardzo słaba i to przeciwnicy zdobyli więcej punktów, w drugiej kwarcie nasi zawodnicy zaczęli nadrabiać straty, ale na przerwę nasi zawodnicy schodzili z 3 punktową przegraną 29:26. Druga połowa to zdecydowana dominacja cieszyniaków, dobra obrona na całym boisku dała wiele przechwytów i łatwych punktów z kontrataku, co pozwoliło na spokojną ucieczkę punktową i utrzymywanie przewagi do końca meczu.