Cenne punkty z Dankowic
07.11.2017
Dankowice

Juniorzy TS 1909 Piasta Cieszyn w przed ostatniej kolejce II Ligi Wojewódzkiej pokonali na wyjeździe ekipę z Dankowic i traca już punkt do lidera z Bielska-Białej.

Od początku meczu Piast ruszył skomasowanymi atakami na rywali, ale nie przełożyło się to na wynik. Nasi piłkarze dominowali pod każdym względem jednak brakowało ciągle skuteczności.

W drugiej połowie co chwilę problemy obrońcom sprawiali Seweryn Gabzdyl i Kacper Pytliński. W 70 minucie Seweryn Gabzdyl uderzył z pierwszej piłki i tym samym nie dał szans bramkarzowi Dankowic. 1:0 dla Piasta. Sześć minut później Mikołaj Tobiasz zakręcił obrońcami rywala, podał do Mikołaja Graffke a ten skierował piłkę do bramki i było już 2:0. Cieszynianie mieli jeszcze dwa rzuty karne, ale żadnego z nich nie wykorzystali.

Dzięki tej wygranej nasi juniorzy umocnili się na pozycji wicelidera rozgrywek.