Blisko podium
26.02.2018
Mysłowice

W 46. edycji prestiżowego, ogólnopolskiego biegu przełajowego „Cross Mysłowicki” wystartowali biegacze MUKS SZS Cieszyn. W historii tej imprezy nigdy jeszcze nie biegano w tak trudnych warunkach pogodowych. Śnieg i mróz nie przeszkodził naszym średniakom w walce o najwyższe laury. O krok od podium finiszowały Samanta Górniak (U-18) na 2 km i Wiktoria Mołdrzyk (U-20) na 3 km. Obie zajęły czwarte miejsca. Na szczególną uwagę zasługuje bieg Samanty, która w pokonanym polu zostawiła m. in. ubiegłoroczną Mistrzynię Polski w kat. U-16 na 1000 m, Karolinę Porębską z Sosnowca.

Dobre zawody zaliczył Łukasz Żmija na 3 km juniorów młodszych (U-18). Cieszyniak w bardzo silnej stawce zajął 6. miejsce. W biegu na 4 km juniorów (U-20) Mateusz Mola był siódmy.

Po raz pierwszy w barwach MUKS SZS wystartowała Marta Zdejszy w kategorii dzieci starszych (2005 i młodsze) na dystansie 1 km. Ambitną postawą i świetną formą, która pozwoliła jej zająć 11. miejsce w gronie kilkudziesięciu rywalek, potwierdziła aspiracje startu w Mistrzostwach Śląska w biegach przełajowych, które odbędą się 3 marca, także w Mysłowicach.

autor:MUKS SZS Cieszyn