Błażej Kula brązowym medalistą
15.09.2022
Bielsko-Biała, Iława

Ostatni weekend był udany dla lekkoatletów MUKS SZS Cieszyn. W sobotę 10 września na stadionie w Bielsku-Białej Wapienicy przeprowadzono Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Na dystansie 600 m bardzo dobrze zaprezentował się Błażej Kula, który zdobył brązowy medal z wynikiem 1.33,24. Dobry bieg na dystansie 300 m zanotowała Magdalena Grzegorczyk. Wygrała swoją serię, a wynik 48,15 jest jej nowym rekordem życiowym i wypełnieniem normy na V klasę sportową.

Dzień później w Iławie odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski w Półmaratonie. Z powodzeniem wystartowała w nich Barbara Lipka. Zawodniczka z Cieszyna zajęła 8. miejsce i uzyskała czas 1.47,10.

Sekcja lekkiej atletyki MUKS SZS Cieszyn zaprasza na treningi dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. O informacje prosimy zwracać się do trenera Mirosława Wernera tel. 602 445 087, e-mail: muks@muks.cieszyn.pl.