9. Cieszyński FORTUNA bieg za nami
24.04.2017
Miasto Cieszyn

9. Cieszyński Fortuna Bieg zgromadził w tym roku w Cieszynie około 1200 uczestników z Polski, Ukrainy, Białorusi, Mołdawi, Czech, Słowacji i Kenii. W klasyfikacji Open mężczyzn zwyciężył Silas Kiprono Too. Wyprzedził on swojego rodaka Henry Kemboi, który zajął drugie miejsce z czasem 30 minut 50 sekund. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik z Ukrainy Paweł Olijnyk z czasem 31 minut i 8 sekund.

W klasyfikacji Open kobiet pierwsze miejsce zajęła Kenijka Betty Chepleting (34 minuty i 15 sekund). Drugie miejsce zajęła Ukrainka Swietlana Olijnyk (36 min. 47 sekund), a brąz przypadł Izabeli Kubiak (39 min. 40 sekund).
Najlepszym Cieszyniakiem został Grzegorz Wowry z czasem 38 minut i 22 sekund. Natomiast najlepszą Cieszynianką została Ania Halska, która przebiegła dystans 10 km w czasie 41 minut i 30 sekund.
Zwycięzcy w kategoriach wiekowych:

Mężczyźni
Kat. M16 – Silas Kiprono Too z Kenii (30 min. 46 sek)
Kat. M30 – Henry Kemboi z Kenii (30 min. 50 sek)
Kat. M40 – Mykhaylo Iveruk z Ukrainy (31 in. 48 sek.)
Kat. M50 – Jan Myśliwiec ze Ślemienia (37 min. 23 sekund)
Kat. M60 – Viktor Nedybaliuk z Ukrainy (37 min. 9 sekund)
Kat. M70 – Wojciech Kaptur z Wodzisławia Śląskiego (50 min. 13 sekund)

Kobiety
Kat. K16 – Betty Chepleting z Kenii (34 min. 15 sek)
Kat. K30 – Swietlana Olijnyk z Ukrainy (36 min. 47 sekund)
Kat. K40 – Magdalena Białorczuk z klubu Byledobiec (41 min. 6 sekund)
Kat. K50 – Bogusława Kupczak z klubu Halny Węgierska Górka (45 min. 35 sek.)
Kat. K60 – Renata Jakubowska (49 min. 8 sek.)

Kategoria Studenci:
Najlepszy student: Matous Vrzala z Ostrawy (33 min. 22 sek)
Najlepsza studentka: Izabela Piechaczek z MUKS SZS Cieszyn (43 min. 3 sek)

Kat. Najstarszy i najstarsza uczestnik biegu:
Najstarszy zawodnik biegu: Jaroslav Gaman (1 godz. 9 min. 40 sek)
Najstarsza zawodniczka biegu: Renata Jakubowska z Bielska Białej (49 min. 8 sek)

Lotna premia:
Kobiet: 1. Betty Chepleting, 2. Olijnyk Swietlana, 3. Izabela Kubiak
Mężczyzn: 1. Silas Kiprono Too, 2. Henry Kemboi, 3. Paweł Olijnyk

9. zawodnikiem na mecie był Marcin Kubica z klubu Ks Sprintinov-8 Team i otrzymał on nagrodę specjalną z racji organizowanego 9. Cieszyńskiego Biegu Fortuna. Natomiast 25. zawodnikiem na mecie został Dariusz Wilk, który otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez 25. Bieg Fiat, który jest ostatnim biegiem z cyklu Pucharu Beskidów i odbędzie się 28 maja.

Od godziny 10.00 na trasie liczącej 2 km walczyli zawodnicy w biegach młodzieżowych. Przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta 2004 i młodsze
Roksana Pastuszak z Jastrzębia Zdroju (8 min. 20 sek)

Chłopcy 2004 i młodsi
Filip Siekierka z Puńcowa (7 min. 41 sek)

Młodziczki 2002-2003
Karilina Sasynova z Czech (7 min. 2 sek)

Młodzicy 2002-2003
Szymon Lipiński (6 min. 57 sek)

Juniorki 1998-2001
Wiktoria Mołdrzyk z Cieszyna (7 min. 6 sek)

Juniorzy 1998-2001
Szymon Krywult z Bielska Białej (6 min. 38 sek)

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy!!! Już teraz zapraszamy za rok na 10 edycję Cieszyńskiego FORTUNA Biegu!